Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Chełm

Spotkanie w Hubertówce

W dniu 28 stycznia odbyła się pogadanka dla dzieci i ich rodziców na temat łowiectwa. Miejscem spotkania był domek myśliwski „Hubertówka” Koła Łowieckiego nr 24 „Lis” w Łopienniku Górnym. W spotkaniu wzięło udział trzydziestu sześciu uczestników ze szkół podstawowych znajdujących się na obwodach łowieckich koła.

Tematem spotkania było: zapoznanie ze zrzeszeniem, jakim jest Polski Związek Łowiecki, przybliżenie dzieciom wiadomości związanych z występowaniem zwierząt i ptactwa w najbliższej okolicy, nazewnictwem i rozpoznawaniem poszczególnych gatunków, gwarą, rolą, jaką spełniają myśliwi, prowadząc gospodarkę hodowlaną, zachowanie się w lesie oraz poszanowanie przyrody.

Aura w dniu spotkania i klimat lasu Namule, Nadleśnictwa Krasnystaw sprzyjała. Spotkanie przebiegło w wyjątkowej atmosferze. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w pogadance, dowiedziały się o wielu ciekawych i ważnych rzeczach o zwierzętach. Jako pomoce dydaktyczne wykorzystano tablice edukacyjne, eksponaty i trofea znajdujące się w Hubertówce. Prowadzący spotkanie pokazał uczestnikom występujące drzewa w najbliższej okolicy i rolę jaką pełnią w ekosystemie leśnym.

W czasie pogadanki odbyła się „zgaduj zgadula” na temat gwary myśliwskiej oraz gatunków zwierząt i ptactwa. Nagrodą za udział w spotkaniu było ognisko, które zorganizowano nieopodal domku myśliwskiego.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱