Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Chełm

Polowanie hubertowskie 2023

Polowanie hubertowskie należy do polowań o szczególnym znaczeniu w tradycji łowieckiej. Do tradycji łowieckiej należy święcenie dnia świętego Huberta (3 listopada) do tzw. hubertowin, czyli polowania zbiorowego o charakterze szczególnie uroczystym z zachowaniem historycznych wzorców i ceremoniałów.

Zazwyczaj poprzedza je msza św. hubertowska, odprawiana w kościele, kaplicy leśnej lub w łowisku. Odznacza się ona uroczystym ceremoniałem, udziałem sztandaru koła, myśliwską oprawą muzyczną i wystrojem ołtarza. Jednym z elementów odprawy myśliwych przed polowaniem zbiorowym jest przyjęcie ślubowania od młodych myśliwych przyjętych do PZŁ. Obrzęd ten wprowadza młodego myśliwego w klimat tradycji i obyczaju łowieckiego. Hubertowskie łowy z pokotem i ogniskiem, kończy biesiada myśliwska połączona z degustacją kuchni myśliwskiej, na którą zwyczajowo zapraszani są okoliczni mieszkańcy, przedstawiciele miejscowych władz i osoby współpracujące zdanym kołem łowieckim. W załączeniu fotorelacje z Hubertusów w: KŁ nr 53 Bażant, KŁ nr 82 Dubelt, KŁ Pogoń, KŁ nr 48 Ponowa, KŁ nr 86 Szpak, KŁ nr 23 Szarak i KŁ nr 6 Jarząbek.

GALERIA:

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱