Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Chełm

Polowanie hubertowskie 2023 – fotorelacje

Polowanie hubertowskie bywa przeważnie pierwszym zbiorowym polowaniem jesiennym w całym sezonie łowieckim. Łowom w tym dniu nadaje się specjalnie uroczysty charakter. Zazwyczaj przebieg polowania jest skrócony do zorganizowania wspólnego ogniska lub biesiady. Polowanie rozpoczyna odprawa myśliwych, jest to powitanie myśliwych z łowiskiem.

Na sygnał „Zbiórka myśliwych” uczestnicy polowania ustawiają się w szeregu. Odprawę prowadzi najczęściej łowczy koła lub myśliwy wyznaczony przez zarząd. Po dopełnieniu wszystkich czynności następuje losowanie kart stanowiskowych. Sygnał „Apel na łowy” kończy odprawę -uczestnicy polowania ruszają na stanowiska. Po przeprowadzeniu pędzeń polowanie kończy uroczysty pokot tj ułożenie upolowanej zwierzyny zgodnie z jej hierarchią. Ogłaszany jest „król polowania” oraz podziękowania, grane są sygnały pokotu. Sygnał „Koniec polowania” i „Darz bór” kończą łowy, to czas na posiłek.

W załączeniu fotorelacje z hubertusów w: KŁ nr 50 Cietrzew, KŁ nr 24 Lis, KŁ nr 4 Sokół, KŁ nr 16 Szarak, KŁ nr 22 ChTPM, KŁ nr 81 Sarna i z kolejnych polowań zbiorowych w: KŁ nr 82 Dubelt i KŁ nr 23 Szarak. Darzbór!

GALERIA:

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱