Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Chełm

Do Krainy Wiecznych Łowów odszedł prof. dr hab. Lesław Łabudzki

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 9 września 2023 roku zmarł prof. dr hab. inż. Lesław Andrzej Łabudzki- wieloletni członek Naczelnej Rady Łowieckiej PZŁ oraz były prezes Okręgowej Rady Łowieckiej PZŁ w Poznaniu. Ś.P. Prof. Lesław Łabudzki legitymował się ponad sześćdziesięcioletnim stażem w PZŁ. W tym czasie pełnił różne funkcje zarówno w zarządach kół łowieckich, jak i na regionalnych oraz centralnych szczeblach naszej Organizacji.

Prof. Lesław Łabudzki był członkiem Komisji Wyceny Trofeów Łowieckich przy Wojewódzkiej Radzie Łowieckiej, a następnie Okręgowej Radzie Łowieckiej w Poznaniu. Przewodniczył również w pracach tej komisji. Przez wiele lat uczestniczył również w pracach Komisji Wyceny Trofeów Łowieckich oraz Komisji Hodowlanej i Komisji Szkoleniowej przy NRŁ PZŁ w Warszawie.

Ponadto, pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Szkoleniowej i Egzaminacyjnej, początkowo przy Wojewódzkiej, a następnie Okręgowej Radzie Łowieckiej PZŁ w Poznaniu. W latach 1993-1995 był członkiem Delegacji Polskiej do CIC w charakterze „eksperta wyceny trofeów”. Posiadał godność- „Członek Honorowy Polskiego Związku Łowieckiego”. W uznaniu za długoletnią pracę społeczną  został wyróżniony odznaczeniami państwowymi i resortowymi: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej – oraz najwyższymi odznaczeniami łowieckimi: Złomem i Medalem św. Huberta oraz ostatnio Poznańskim Medalem Łowieckim- im. Władysława Janta-Połczyńskiego.

Prof. L. Łabudzki był bardzo znanym i cenionym ekspertem z szeroko pojętej dziedziny łowiectwa oraz przyrody. Swoje niesamowite doświadczenia i umiejętności przekazywał młodszym pokoleniom oraz kandydatom na myśliwych. Prof. L. Łabudzki był niekwestionowanym autorytetem  i wybitnym znawcą  łowiectwa i myślistwa.

Odszedł od Nas wspaniały kolega, niezapomniany towarzysz łowów, niezwykle prawy i życzliwy myśliwy.

Niech Mu knieje, które tak pokochał- wiecznie szumią, a pamięć o Nim na zawsze  pozostanie wśród Nas.

Informacje na temat ceremonii pogrzebowej zostaną przekazane w terminie późniejszym.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱