Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Chełm

70 lat KŁ nr 151 „Żubr” w Lublinie

4 lutego Wojskowe Koło Łowieckie nr 151 „Żubr” w Lublinie obchodziło 70 lecie.

Uroczystości rozpoczęto mszą św. w kościele parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Pokoju w Siedliskach Drugich. Uczestniczyli w niej poczet sztandarowy koła, myśliwi z rodzinami, sympatycy łowiectwa, delegacje zaprzyjaźnionych kół łowieckich, zaproszeni goście i zespół sygnalistów.

Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości udali się do „Komnaty Jana III Sobieskiego” w Rybczewicach, gdzie kontynuowano uroczystości. Podczas części oficjalnej przedstawiono rys działalności koła oraz wręczono przyznane odznaczenia.

W trakcie uroczystości słowa uznania o działalność koła przekazali w imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego Ewa Szałachwiej Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, Janusz Pędzisz Wójt Gminy Fajsławice, w imieniu Nadleśniczego Nadleśnictwa Krasnystaw Michał Jarosz i Mirosław Sawicki Łowczy Okręgowy PZŁ w Chełmie.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱